Realizace zahrádek

Z mé zahrádky v Praze na Hanspaulce

1.

Tenhle bylinkový záhonek je na suchém a slunečném místě, krásně kvete, voní, přitahuje včely, to všechno bez zálivky, pletí a hnojení. Občas něco uštípnu a použiju v kuchyni. Oregano (dobromysl), Helichrysum (smil), saturejka, tymián. V popředí vděčná suchomilná trvalka mavuň (Centranthus), vzadu plodící fíkovník (dnes už mnohem mohutnější).

2.

Tenhle záhonek je naopak ve stínu pod jabloněmi: rebarbora, divizna, pupalka, měsíček, meduňka, pažitka, půdu pokrývá vrbina a trocha pampelišek, v pozadí rybíz a topinambury.

3.

A tady je typický - i když jen maličký - jedlý les: pod stromy roste společenstvo měsíčnice, divokých rajčat, kostivalu, křenu, červené lebedy, polníčku. Údržba je minimální - odstraňuju jen to, co příliš dominuje a utlačuje své sousedy, sklizená místa dosívám třeba hráškem nebo rukolou.. 


Záhon trvalek, který nevyžaduje vůbec žádnou péči, leda odstraňování odkvetlých výhonů.


Plánky zahrádek klientů

Pro představu tu uvádím ještě tři plánky zahrádek, které jsem navrhla. S plánkem získáte ještě podrobný několikastránkový návod, co kam vysadit, a kontakty na specializovaná zahradnictví.DOPORUČUJI: Můj blog Hauserova.cz Literární dílny

© 2013 Eva Hauserová